Friday, 03.29.2024, 11:40 AM | Witaj na stronie BartekTV Guest

File Catalog

Main » Files » Sportowe

24. kolejka Serie A: Planowe zwycięstwo Bologny / Augustyn nie zagrał
02.07.2011, 0:36 AM
FC Bologna zgodnie z przewidywaniamki pokonała na własnym terenie Catanię Calcio. O sukcesie Rossoblu zadecydowało trafienie z 41. minuty Portanovy. W barwach gości tym razem nie wystąpił Błażej Augustyn.

Sycylijczycy od początku spotkania dobrze się prezentowali, ale czerwona kartka, którą już w 22. zobaczył Alvarez odmieniła pojedynek. Od tego momentu więcej z gry mieli już miejscowi, którym jak się później okazało zwycięstwo pod koniec pierwszej odsłony zapewnił wspominany już Portanova. Wówczas po rzucie wolnym wykonywanym przez Marco Di Vaio piłkę w kierunku strzelca bramki zgrał jeszcze Perez. W samej końcówcetej części gry do wyrównania mógł doprowadzić Maxi Lopez, jednak powstrzymał go Viviano.

Po zmianie stron bramkowych sytuacji było jak na lekarstwo. Tak na dobrą sprawę do 88. Minuty niewiele się działo, bowiem wówczas Martinho zmarnował dobrą sytuację do doprowadzenia do wyrównania. Sędzia nieoczekiwanie zdecydował się doliczyć aż siedem minut, ale to nic nie dało gościom. Spotkanie mogło się nawet skończyć zwycięstwem ekipy z Bolonii 2:0, lecz Albin Ekdal nie zdołał jej wykorzystać.

Warto odnotować, że w tej konfrontacji Luca Bantipokazał łącznie aż dziewięć żółtych i jedną czerwoną kartkę.

Zatem po pojedynku dwóch zespołów walczących o utrzymanie się w Serie A, FC Bologna, która została ukarana trzema ujemnymi punktami ma na swoim koncie 29 oczek, a Catania o sześć mniej.

FC Bologna - Catania Calcio 1:0 (1:0)
1:0 - Portanova 41'